RAKOUSKO

RAKOUSKO

RAKOUSKO

RAKOUSKO

rakouská jezera

Rakousko 🇦🇹 27.9. - 29.9.2024

Potápění

Potápíme se v oblasti Solná komora v podhůří Dachstein. Tato oblast je velmi známá i díky městečku Hallstatt, které patří k UNESCO. V tomto regionu je několik desítek jezer - některá jsou vysokohorská, v některých jsou ryby a v některých spousta impozantních kamenů a skal. Krásné scenérie nejsou nejen pod vodou ale i nad ní. Každý milovník potápění ve sladkých vodách si zde přijde na své a každý ocení i čerstvý vzduch po vynoření.

Nabízíme

Doprovázené ponory na zajímavé lokality, kurzy potápění v suchém obleku, výcvik potápění s twin, stage, možnost vyzkoušení nebo výcvik se sidemout, možnost půjčení skutrů SUEX, celobličejových masek a nabídka kurzů všech možných kvalifikací škol IANTD nebo SSI. Jak techniku tak i kurzy, je potřeba domluvit před odjezdem.

Ubytování + strava

K bydlení využíváme stylový statek na venkově. Je vybaven vším, co budeme o víkendu potřebovat – příjemné bydlení ve dvoulůžkových pokojích se vším vlastním, sušárna mokrých obleků, společenská místnost v podobě dřevěné chaloupky na zahradě. Majitelka statku připravuje výborné snídaně a chaloupku na zahradě vybavenou kuchyňkou můžeme využívat během celého večera i k přípravě večeře z vlastních zdrojů.

Egypt | Severní vraková cesta

Trasa

Během naší plavby zavítáme na vyhlášená místa jako jsou: vrak lodi Thistlegorm, korálový útes Sha'ab Abu Nuhas, kde jsou známé vraky Giannis D, Carnatic, Chrisoula a Kimon, navštívíme národní park Ras Mohamed, kde to hraje všemi barvami duhy, podíváme se k ostrovu Gubal, kde zase prozkoumáme vrak Ullysses a na spoustu dalších zajímavých lokalit! Trasa je vhodná pro začátečníky i pro zkušené potápky. Vracet se budeme zpět do Hurghady, kde v přístavu strávíme svou poslední noc na lodi. Budeš mít možnost prohlédnout si město a nakoupit i nějaké suvenýry.

Korálové útesy

Čím více na jih v Egyptě jsi, tím krásnější korálové útesy můžeš vidět. Proč? Jsou dál od pobřeží a nejsou tolik ovliněny lidskou rukou. Hluboký jih je daleko od civilizace a od turistických destinací jako je Hurghada, Marsa Alam nebo Sharm El Sheikh.

Žraloci, želvy, barakudy

A mnohem více. Jih Egypta je vyhlášený na bohatý mořský život. Těšit se můžeš na rybičky a potvůrky jako z akvária, nádhernou viditelnost a teplé moře. Z mořských živočichů je velká pravděpodovnost potkat žraloky dlouhoploutvé, útesové a hedvábné.

Star Jet 4*

Ubytování

Na týden se pro nás stane domovem nově zrekonstruovaná potápěčská loď StarJet, která pojme 24 hostů, má 13 kajut a 3 paluby. Každá kajuta je pro dva hosty a má vlastní sprchu, WC. Samozřejmostí je klimatizace a minilednice. Velká společenská místnost, jídelna a paluba pro relax, shishu a slunění.

Virtuální prohlídka lodi

Víkendovka RAKOUSKO / 1 osoba

5.800 Kč

25.5.-28.5.2023

Víkendovka je akce pro všechny nadšené potápěče od začátečníků - po zkušené potápky!

  • Ubytování vč. snídaně (osoba/3 noci)

  • 5 ponorů vč. doprovodu a vzduchu

  • Půjčení vybrané techniky/ponor

  • Kurz OWD nebo další kurzy

  • Cestovní pojištění

  • cesta

STAR JET

Virtuální prohlídka

22.4. - 29.4.2023

Plán

22.4.2023

Odlet z ČR.

V pátek večer nebo v sobotu ráno odlet z Prahy do Egypta. Společně se potkáme na letišti.

22.4.2023

Přílet | Nalodění

V sobotu ráno/odpoledne přílet do Egypta, nalodění a vyplutí na moře.

22.4. - 28.4.2023

6x Scuba Day!

Od soboty do čtvrtku bude program nabitý potápěním, sluníčkem, relaxem a zábavou.

28.4.2023

Závěrečná párty!

A slavnostní certifikace nových potápěčů. To se musí náležitě oslavit.

28.4.2023

Přesun zpět do přístavu.

Přesun zpět do blízkosti přístavu, odkud budeme odjíždět zpět na letiště.

29.4.2023

Návrat do ČR.

V sobotu se vrátíme do přístavu, pojedeme na letiště a odletíme zpět do ČR.

DIVE5

Potápěčské centrum, škola, půjčovna a cestování

E-SHOP

E-shop