RAKOUSKO

5/2023

RAKOUSKO

RAKOUSKO

5/2023

RAKOUSKO

rakouská jezera

Rakousko 🇦🇹 25.5. - 28.5.2023

Potápění

Potápíme se v oblasti Solná komora v podhůří Dachstein. Tato oblast je velmi známá i díky městečku Hallstatt, které patří k UNESCO. V tomto regionu je několik desítek jezer - některá jsou vysokohorská, v některých jsou ryby a v některých spousta impozantních kamenů a skal. Krásné scenérie nejsou nejen pod vodou ale i nad ní. Každý milovník potápění ve sladkých vodách si zde přijde na své a každý ocení i čerstvý vzduch po vynoření.

Co tě čeká?

Potápěčský víkend začíná zpravidla ve čtvrtek po příjezdu u pivečka a končí v neděli odpoledne po ponoru. Nabízíme doprovázené ponory na zajímavé lokality, kurzy potápění v suchém obleku, výcvik potápění s twin, stage, možnost vyzkoušení nebo výcvik se sidemout, možnost půjčení skutrů SUEX, celobličejových masek a nabídka kurzů všech možných kvalifikací škol IANTD nebo SSI. Jak techniku tak i kurzy, je potřeba domluvit před odjezdem.

Ubytování + strava

K bydlení využíváme stylový statek na venkově. Je vybaven vším, co budeme o víkendu potřebovat – příjemné bydlení ve dvoulůžkových pokojích se vším vlastním, sušárna mokrých obleků, společenská místnost v podobě dřevěné chaloupky na zahradě. Majitelka statku připravuje výborné snídaně a chaloupku na zahradě vybavenou kuchyňkou můžeme využívat během celého večera i k přípravě večeře z vlastních zdrojů.

Trasa

Z dálnice A1 sjedeš mezi Linz a Salzburg exit Bad Ischl, Hallstatt, Salzkammergut. V městečku Bad Ischl pojedeš na Salzburg, což poznáš tak, že projedeš tunelem. Po asi 10 min. jízdy bude odbočka doprava na st.Wolfgang. Těsně před vjezdem do obce st.Wolfgang je odbočka doprava na Graben, který je už asi po 2 min jízdy. V obci Graben je náš statek po levé straně, poznáte jej podle kapličky u vjezdu. Majitelka se jmenuje Grabner Veronika, ale nikdy se neptejte, protože v osadě Graben se Grabner jmenuje každý.

Kde se nachází ubytování?

Víkendovka RAKOUSKO / 1 osoba

5.800 Kč

25.5.-28.5.2023

Víkendovka je akce pro všechny nadšené potápěče od začátečníků - po zkušené potápky!

  • Ubytování vč. snídaně (osoba/3 noci)

  • 5 ponorů vč. doprovodu a vzduchu

  • Půjčení vybrané techniky ke zkoušení/ponor

  • Kurz OWD nebo další kurzy

  • Cestovní pojištění

  • Zapůjčení základní výbavy

  • cesta

DIVE5

Potápěčské centrum, škola, půjčovna a cestování

E-SHOP

E-shop