MALEDIVY

MALEDIVY

Maledivy 🇲🇻 15.2. - 27.2.2024

Potápění s možností jógy 🧘🏽‍♂️

Dovolená v ráji

Maledivy, mluví se o nich jako o ráji na Zemi. A víte co? Na vlastní oči jsme zjistili, že jím opravdu je. Dlouhé písečné pláže, mohutné staré stromy, delikátní místní speciality, ochotní a přátelští lidé, ohromný přísun pozitivní energie a klidu. Úchvatný podmořský život, který zažijí jak potápěči, tak i šnorchlaři. Vybraný termín není náhodou. Jedná se o sezónu mant obrovských a jedno z nejspolehlivějších ročních období pro potápění s těmito fascinujícími tvory.

Letenky + ubytování

Podle dostupnosti letenek poletíme z Prahy nebo Vídně. Ubytovaní budeme v malém 3* rezortu na lokálním ostrůvku Rasdhoo asi 70 minut od hlavního města Male. Ubytovaní budeme po dvojicích. V pokojích je samozřejmostí klimatizace, wifi. Jedná se o přátelský ostrov, kde se budeme pohybovat mezi místními lidmi. Okusíme jejich zvyky, tradice a především místní lahůdky. Ostrov je asi 650 m dlouhý a 550 m široký, takže z jednoho konce na druhý jsi za pár minutek.

Strava

Ubytování jsme zvolili se snídaní, takže nám každé ráno připraví “maledivský (švédský) stůl“. Obědy i večeře si zajišťuješ sám, dle tvých preferencí. Protože přes den bývá teplo, většinou si na oběd zajistíme něco malého v obchůdku, které jsou na každém rohu. Na večeře pak chodíme společně do nějaké z restaurací, kde můžeš vybírat z mezinárodní, nebo místní kuchyně bohaté na ryby a mořské plody. Průměrná cena jedné porce v restauraci je přibližně 200 - 250 Kč.

Maledivy

Výlet na sandbank

Ve volný den si uděláme výlet na nedaleký sandbank - Madivaru Finolhu, který opravdu stojí za vidění! Ostrůvek je malinký a pokrytý bílým pískem. Budeš cítit svobodu a uvolnění, protože tohle místo je oázou klidu. Nejen, že si můžeš odpočinout v písku tichécho ostrova, ale také v moři. Kolem ostrova najdeš spoustu rybek a průzračně čistou vodu.

Potápění

Čeká tě minimálně šest dní plných potápění a šnorchlování. Těšit se můžeš na opravdu rozmanitý podmořský svět. Pokud budeš bedlivě pozorovat, uvidíš ty nejroztomilejší mořské slimáky, čeká tě spousta druhů korálových rybiček, mořské želvy, kraby a především skupinky eagle rays i velmi známé manty obrovské. Zažiješ podmořský život, který tě naprosto očaruje.

Jóga v ráji

Potápění a jóga jsou skvělou kombinací. Protáhneš si unavené svaly, doplníš energii a naučíš se dechové techniky, které ti možná ušetří nějaký vzduch v láhvi. Lekce budou vhodné i pro úplné začátečníky, takže se nemusíš ničeho obávat. No a kde jinde si zacvičit jógu než na bílé písečné pláži, západu slunce a za zvuků šumícího moře.

Nalaď se cestou z roku 2022.🤙🏽

Zajímavosti o

Rasdhoo

Ostrov Rasdhoo leží na na samostatném atolu. Vzdálenost ostrova od letiště Male je 60 km. Jedná se o středně velký ostrov, oblíbený zejména potápěči. Nabízí šnorchlování na korálovém útesu přímo z pláže, kde je toho spousta k vidění. V přístavu ostrova bývají často k vidění žraloci, které je možné po domluvě také krmit. Na pláži tě čeká stylový bar na vodě, kde si můžeš dát něco osvěžujícího k pití (čerstvý fresh, kokos, Ice Coffee,..) a užít si opravdovou pohodu!

Scuba Trip MALEDIVY / 1 osoba

66.000 Kč

15.2. - 27.2.2024

Nepotápěč: 49.000 Kč

  • Letenka do Male i zpět

  • Ubytování se snídaní (11 nocí)

  • Transfery z letiště na ostrov a zpět

  • Balíček 12 ponorů z lodi (možnost přikoupit ponory na místě)

  • Šnorchlování z lodi pro nepotápěče

  • Výlet na sandbank

  • Jóga pro zájemce zdarma

  • Kurz OWD nebo další kurzy

  • Cestovní pojištění

  • Strava

15. - 27.2. 2024

Plán

(plán je v tuto chvíli orientační, může se v průběhu změnit)

15.2.2024

Odjezd/odlet z ČR

Čeká nas odlet z Prahy nebo Vídně. Ještě upřesníme podle dostupnosti letenek.

16.2.2024

Přílet | Ubytování

Přílet do Male, kde na nás bude čekat transfer na ostrov.

18. - 24.2.2024

6x Scuba Day

Máme celých 6 dní na to, prozkoumávat podmořský život.

17., 21.,25.2.2024

Volný den

Čas kdy můžeš odpočívat celý den na pláži nebo podniknout výlet po okolí.

21.2.2024

Výlet na sandbank

Čeká nás výlet na známý sandbank Madivaru.

26.- 27.2.2024

Návrat do ČR

Čeká nás návrat zpět do ČR. Přílet bude do Prahy nebo Vídně.

DIVE5

Potápěčské centrum, škola, půjčovna a cestování

E-SHOP

E-shop