LOM SRNÍ

LOM SRNÍ

český lom

Lom Srní 🇨🇿 14. - 16.6.2024

Potápění

Malý původně žulový lom nabízí pohodlný vstup do vody, maximální hloubka je 33 metrů s průměrnou viditelností 3 m, což je na české vody luxus jak má být. V lomu najdeš i zbytky po Kovošrotu, jehož pozůstatky jsou částečně k vidění na dně v levé (západní) části lomu - zbytky zemědělských strojů, kol , vozíků a obručí. A najdeme zde i velké množství přátelských ryb - sumci, candáti, jeseteři, štiky či kapři či raky a škeble rybniční. Zkrátka na své si přijdou milovníci fauny i industriálu. Jako bonus je v lomu i malý keson na plošině ve 12 m.

Co tě čeká?

Během soboty a neděle si spolu zapotápíme, budeš mít možnost vyzkoušet naše nové podvodní pouzdro OCEANIC+, svítilny FINNSUB BANG nebo podvodní skútr SCUBAJET. U potápění to ale zdaleka nekončí! Večerem u pivečka, a kytárky si navodíme tu pravou trempařskou atmosféru. Spát budeme pod stanem ve vzdálenosti od lomu, co by kamenem dohodil. 😎 Víkendovka je určená pro kohokoli, kdo chce strávit teplé jarní dny u vody a s partou přátel. Na lomu je možné kempovat ve vlastních stanech: dospělí - 150,- /os/noc, děti do 12 ti let - 100,-/os/noc, stan – 100,-/os/noc, cena potápěči za potápění – 200 Kč/den

Ubytování a zázemí

Bydlet budeme ve stanech, pod širákem nebo v autě. Připraven je stan na výstroj se záchodem poblíž. Na místě bude připravený za menší poplatek i kompresor na foukání lahví či půjčovna! Vítáni jsou i nepotápěči, kteří si mohou užít pohodový den u vody. 😎 Jak se k lomu dostat? Od Hlinska kolem vlakového nádraží přes závory směrem na obec Srní. Cca 700m před obcí Srní je vpravo u silnice domek (autoservis) a 80m před ním (na konci pole) odbočka doprava k lomu. Vzdálenost od Hlinska cca 2 km směrem na Srní. Potápěči mohou sjet až dolu k vodě (parkování u unimobuňky nebo nově budované chaty občerstvení.

Jak se tam dostanu?

Víkendovka LOM SRNÍ / 1 osoba

vlastní náklady

14. - 16.6.2024

Víkendovka je akce pro všechny nadšené potápěče od začátečníků - po zkušené potápky!

  • místo pro stan (2 noci)

  • vstup na lokalitu

  • neomezené potápění

  • možnost navštívení KESONU

  • Team DIVE5, který ti bude se vším při ruce

DIVE5

Potápěčské centrum, škola, půjčovna a cestování

E-SHOP

E-shop