SCUBA TRIP - GOZO

SCUBA TRIP - GOZO

SCUBA TRIP - GOZO

10/2022

SCUBA TRIP - GOZO

SCUBA TRIP

Malta 🇲🇹 21. - 28. října 2023

Potápění

Úžasné živé modré barvy, výjimečná viditelnost, neuvěřitelné podvodní scenérie a hlavně parádní vraky. Přesně to tě čeká při potápění u maltského ostrova Gozo. Díky spoustě podmořského života, který se skrývá v obloucích, jeskyních a mnoha vracích rozesetých u ostrova, nenajdeš lepší potápění nikde jinde ve Středozemním moři. Těžko si nezamilovat neobyčejný podmořský svět, který tyto krásné ostrovy obklopuje.

Ubytování + letenky

Poletíme společně z Prahy do Valetty a pak se přesuneme minibusem a trajektem na ostrov Gozo. Všech 7 nocí strávíme v apartmánech přímo nad potápěčským centrem, takže nás čeká maximální pohodlí. Apartmány s vlastním sociálním zařízením a zařízenou kuchyní jsou vždycky pro 3 až 4 osoby. Přímo v budově je taky café/bar, ve kterém se podávají i snídaně.

Strava

V ceně výletu jsou snídaně. Další jídlo si každý bude řešit podle chuti. Na ostrově je několik restaurací se středomořskou i mezinárodní kuchyní, menších obchodů s potravinami i okének s rychlým občerstvením. Dobře se dá najíst i v restauraci přímo u potápěčského centra.

Vrak lodi Karwela

Vrak lodi Karwela - tento starý turistický trajekt kdysi převážel až 800 cestujících z velkého přístavu. Nyní tento 58 metrů dlouhý vrak leží na mořském dně se třemi palubami k prozkoumání. Horní paluba začíná ve výšce 30 m, a pokud proplouváte lodí, schodiště uprostřed vás zavede na další paluby. Schodiště vraku patří mezi nejfotografovanější místa pod vodou.

Um El Faroud

Abys z Malty viděl opravdu to nejlepší, máme pro tebe specialitku, kterou nezažije každý. Jeden den si uděláme výlet na vrak lodi Um El Faroud. Byl to libyjský ropný tanker, který byl v roce 1998 po poškození při výbuchu v suchých docích potopen u pobřeží Wied iz-Zurrieq jako umělý útes a potápěčská atrakce.

Inland Sea

Inland Sea - osmdesát metrů dlouhý tunel spojuje malou oddělenou zátoku přímo s otevřeným mořem. Pod vodou vás čeká úchvatně indigově modrý výhled na otevřené moře. Dno kaňonu je navíc v rozumné hloubce 25 metrů. Na konci tunelu můžete prozkoumat mořský život v obou směrech na stěnách útesu.

Double Arch

Double Arch - tenhle přírodní skalní útvar musíte vidět, abyste mu uvěřili. Nachází se 200 m od břehu, takže máte čas se zahřát plaváním na hladině, jakmile se ponoříte pod vodu, najdete menší oblouk v hloubce 27 m, zatímco ten větší je hlouběji, v 36 m. Potápění v okolí tohoto geologického útvaru je úžasné a líbí se tu i mořským živočichům.

Vrak lodi Karwela

Um El Faroud

Inland Sea

Double Arch

Lokality

Aby sis potápění na tomhle výlete užil naplno, doporučujeme certifikaci Deep Diving. Kdo ji nemá, není problém s námi kurz na Maltě absolvovat. Pro zájemce, kteří by si vraky a lokality v hloubkách mezi 30 a 40 metry chtěli užít ještě o trochu víc a hlavně si je v pohodě prohlédli, bude užitečný i kurz Decompression Diver, ve kterém se naučíš pořádně pracovat se stage lahví a dozvíš se, jak plánovat základní dekompresi.

Mapa

Scuba Trip MALTA / 1 osoba

29.990 Kč

21.10.-28.10.2023

Scuba Trip je akce pro všechny nadšené potápěče, od začátečníků, po zkušené potápky!

  • Letenka a transfer z letiště a zpět na Maltě

  • Ubytování se snídaní

  • Balíček 10 ponorů

  • Speciální výlet lodí na vrak Um El Faroud

  • Fotky od profesionálního fotografa pod vodou i nad ní

  • Kurz OWD nebo další kurzy

  • Cestovní pojištění

  • Obědy a večeře

21. - 28.10.2023

Plán

21.10.2023

Odlet

Odlet z Prahy ve večerních hodinách.

22.10.2023

Přílet na Maltu | Ubytování

Přílet na místo těsně po půlnoci, přesun na Gozo, odpočinek a odpoledne check dive.

23. - 26.10.2023

Potápění

Dny plné potápění na nejlepších spotech v okolí ostrova Gozo.

27.10.2023

Volný den

Po intenzivních 5 dnech potápění si dáme trošku oraz. Bude na každém, jak ho využije.

27.10.2023

Večerní certifikace

Ti z vás, co dodělávali kurzy, slavnostně ocertifikujeme a následně oslavíme.

28.10.2023

Návrat do ČR

Čeká nás přesun zpátky domů, do Prahy příletíme ve večerních hodinách.

DIVE5

Potápěčské centrum, škola, půjčovna a cestování

E-SHOP

E-shop