EGYPT

EGYPT

Jižní safari

Egypt 🇪🇬 25.11. - 2.12.2023

Potápění

Čeká nás šest dní plných potápění. Těšit se můžeš až na 4 ponory denně a to na vyhlášených egyptských místech. Vydáme se na průzkum jižní cesty, kde si každý najde své - bohatá fauna i flóra, vraky, jeskyňky i jiné zajímavosti. Rudé moře je považováno za jednu z TOP potápěčských destinací, jinými slovy potápěčský ráj. Když budeme mít to štěstí, uvidíme například delfíny nebo žraloky!

Ubytování + letenky

Poletíme společně z Prahy do Marsa Alam, kde se také nalodíme. Celých 7 nocí strávíme na nově zrekonstruované 3* obytné jachtě, kde se budeme bavit, jíst, pít a hlavně potápět. Ubytovaní budeme v kajutách po dvojicích. Každá kajuta má vlastní sprchu s WC, mini lednici a klimatizaci. Loď má 3 paluby, kde nechybí samozřejmě jídelna, společenská místnost, či místo ke slunění a odpočinku.

Strava

Po celou dobu pobytu na lodi o tebe bude královsky postaráno. Snídaně, oběd i večere jsou v podobě bohatých švédských stolů (čerstvé ryby, hovězí, kuřecí, saláty, rýže, polévka), kdy můžeš sníst, co ti hrdlo ráčí. Pokud tě bude honit mlsná, k dispozici máš ovoce, chipsy nebo různé sušenky. Neomezený přístup je také k nealkoholickým nápojům jako jsou voda, Coca-Cola, Fanta, Sprite, Tonic, džus, káva nebo čaj.

Hluboký jih & St. Jones

A když se Rudé moře považuje za jedno z nej potápění, tak Hluboký jih & St. Jones je to pravé ořechové pro milovníky krásně barevných korálových útesů, bohatého podmořského života a žraloků. Sen mnoha potápěčů je víc než reálnou záležitostí na tomto druhu safari a navíc v tomhle termínu. Ideální teplota vody nám bude zvyšovat šanci na pozorování těchto nádherných tvorů v jejich přirozeném prostředí. Čeká nás minimálně 6 dní nabitých potápěním, relaxací a zábavou.

Korálové útesy

Čím více na jih v Egyptě jsi, tím krásnější korálové útesy můžeš vidět. Proč? Jsou dál od pobřeží a nejsou tolik ovliněny lidskou rukou. Hluboký jih je daleko od civilizace a od turistických destinací jako je Hurghada, Marsa Alam nebo Sharm El Sheikh.

Žraloci, želvy, barakudy

A mnohem více. Jih Egypta je vyhlášený na bohatý mořský život. Těšit se můžeš na rybičky a potvůrky jako z akvária, nádhernou viditelnost a teplé moře. Z mořských živočichů je velká pravděpodovnost potkat žraloky dlouhoploutvé, útesové a hedvábné.

Nalaď se videem z dubnového safari!🤙🏽

Ubytování

Na týden se pro nás stane domovem potápěčská loď, která pojme 24 hostů, má 13 kajut a 3 paluby. Každá kajuta je pro dva hosty a má vlastní sprchu, WC. Samozřejmostí je klimatizace a minilednice. Velká společenská místnost, jídelna a paluba pro relax, shishu a slunění.

Scuba Trip EGYPT / 1 osoba

37.490 Kč

25.11. - 2.12.2023

Scuba Trip je akce pro všechny nadšené potápěče, od začátečníků, po zkušené potápky!

  • Letenka + ubytování + plná penze

  • Minimálně 3 ponory denně

  • NITROX v ceně (na dva ponory denně)

  • Možnost osobního průvodce pod vodou

  • Večerní posezení u shishy

  • Cestovní pojištění

  • Konfigurace TWIN nebo Sidemount

  • Bakšišné + víza do Egypta

25.11. - 2.12.2023

Plán

25.11.2023

Odlet z ČR

v sobotu nás čeká společný odlet z Prahy, čas upřesníme. 🙂

25.11.2023

Přílet | Nalodění

V sobotu ráno/odpoledne přílet do Marsa Alam, nalodění a vyplutí na moře.

26.11. - 1.12.2023

6x Scuba Day

Od neděle do pátku bude program nabitý potápěním, šnorchlováním, relaxem a zábavou.

1.12.2023

Závěrečná párty

A slavnostní certifikace nových potápěčů. To se musí náležitě oslavit.

1.12.2023

Přesun zpět do přístavu

Přesun do blízkosti přístavu, odkud budeme odjíždět zpět na letiště.

2.12.2023

Návrat do ČR

V sobotu se vrátíme do přístavu, pojedeme na letiště a odletíme zpět do ČR.

DIVE5

Potápěčské centrum, škola, půjčovna a cestování

E-SHOP

E-shop